Będę się za Ciebie modlić, czyli o mikroagresjach w Kościele

Czasami agresji nie widać. Jest ukryta pod miłym słowem, uśmiechem, także w przestrzeni kościelnej. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy wątpliwości zamiast zostać wysłuchane zostają zbyte np sugestią “widocznie Twoja wiara nie jest wystarczająco silna”?
Dlaczego te, pozornie nieszkodliwe, słowa mogą ranić? Jak rozpoznać przeróżne mikroagresje? Skąd bierze się tyle agresji w komunikacji w Kościele? Jak sobie radzić, gdy rozmówca stosuje te mechanizmy? Na co nie muszę się godzić? Jak samemu nie być agresywnym wobec innych?
Podczas drugiego spotkania o komunikacji w Kościele Julia Kulik i Wojciech Jędrzejewski OP opowiedzą o mechanizmach przemocy psychicznej i słownej w naszych wspólnotach i poszukają narzędzi radzenia sobie z nimi. W drugiej części spotkania zapraszamy Was do wspólnej dyskusji.
Spotkanie odbędzie się w piątek 14 maja o godz. 19:30 na aplikacji MS Teams.
Opis rozmówców:
Julia Kulik: jestem teolożką, coachem, za chwilę mgr psychologii, zajmuję się arteterapią i psychoonkologią. Jestem też trenerką i szkoleniowcem, pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Bliskie jest mi Porozumienie Bez Przemocy i komunikacja oparta na empatii. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą czwórki dzieci.
Wojciech Jędrzejewski OP: jestem kaznodzieją, coachem, publicystą, autorem książek, koordynatorem warsztatów kaznodziejskich dla księży.
Aleksandra Lewandowska: jestem biotechnolożką w trakcie studiów doktoranckich i pracowniczką instytucji unijnej zajmującej się bezpieczeństwem żywności. Od ponad dziesięciu lat jestem zaangażowana w popularyzację nauki i chcę uczyć się nie tylko efektywnej, ale także empatycznej komunikacji.