Czas Wielkanocny z encykliką Fratelli tutti

Niezwykle trudne zadanie postawił sobie Papież Franciszek zapraszając nas do medytacji o braterstwie i przyjaźni społecznej. Wiedząc, że potrzebuje w tym temacie nadzwyczajnej pomocy 3 października 2020 podpisał swą ostatnią encyklikę na płycie grobu św. Franciszka w krypcie franciszkańskiej bazyliki w Asyżu.

Mija pół roku i…. no właśnie…

Kto z ludzi Kościoła zna treść tej encykliki? Kto cytuje? Ile kazań o niej wygłoszono? Ile zorganizowano konferencji naukowych? Czy jakoś wzbogaca nasze współczesne myślenie o chrześcijaństwie? I jak idea braterstwa uniwersalnego może nam pomóc w polskich kłopotach?..
To jedne z wielu pytań, na jakie będziemy wspólnie szukać odpowiedzi.

Zapraszamy na cykl 4-5 spotkań online w czasie wielkanocnym z Fratelli tutti. Pierwsze w czwartek 8 kwietnia, kolejne co 2 tygodnie 22 kwietnia, 6 i 20 maja. Jeśli starczy nam sił finał po Zielonych Świętach, gdy minie 6 rocznica podpisania encykliki Laudato si’.

Przewodnikiem będzie o. Stanisław Jaromi OFMConv, filozof i ekolog, od wielu lat zaangażowany w chrześcijańską aktywność ekologiczną i popularyzację nauczania społecznego Kościoła. Inicjator kampanii „Czyńcie sobie Ziemię kochaną”, projektu Ogrodów Brata Franciszka oraz Szkoły liderów ekologii integralnej. Ostatnio wydał „Boską ziemię” (Wyd. Znak, Kraków 2019).