Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Czas Wielkanocy z encykliką Fratelli Tutti. Spotkanie trzecie

6 maja 2021, godz. 20:00 - 21:30

Zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu „Czas Wielkanocy z Encykliką Fratelli tutti”. Czytamy trzeci rozdział. Prowadzi o. Stanisław Jaromi.
Niezwykle trudne zadanie postawił sobie Papież Franciszek zapraszając nas do medytacji o braterstwie i przyjaźni społecznej. Wiedząc, że potrzebuje w tym temacie nadzwyczajnej pomocy 3 października 2020 podpisał swą ostatnią encyklikę na płycie grobu św. Franciszka w krypcie franciszkańskiej bazyliki w Asyżu.
Mija pół roku i…. no właśnie…
Kto z ludzi Kościoła zna treść tej encykliki? Kto cytuje? Ile kazań o niej wygłoszono? Ile zorganizowano konferencji naukowych? Czy jakoś wzbogaca nasze współczesne myślenie o chrześcijaństwie? I jak idea braterstwa uniwersalnego może nam pomóc w polskich kłopotach?
To jedne z wielu pytań, na jakie będziemy wspólnie szukać odpowiedzi.
Zapraszamy na cykl 4-5 spotkań online w czasie wielkanocnym z Fratelli tutti.
Pierwsze w czwartek 8 kwietnia, kolejne co 2 tygodnie 22 kwietnia, 6 i 20 maja.
Jeśli starczy nam sił finał po Zielonych Świętach, gdy minie 6 rocznica podpisania encykliki Laudato si’.
Przewodnikiem będzie o. Stanisław Jaromi OFMConv, filozof i ekolog, od wielu lat zaangażowany w chrześcijańską aktywność ekologiczną i popularyzację nauczania społecznego Kościoła. Inicjator kampanii „Czyńcie sobie Ziemię kochaną”, projektu Ogrodów Brata Franciszka oraz Szkoły liderów ekologii integralnej. Ostatnio wydał „Boską ziemię” (Wyd. Znak, Kraków 2019).